post-title Windows 10 již běží na 700 milionech zařízení

Windows 10 již běží na 700 milionech zařízení

Windows 10 již běží na 700 milionech zařízení

Windows 10 již běží na 700 milionech zařízení

Microsoft se pochlubil, že jeho nejnovější operační systém Windows 10 používá po celém světě již 700 milionů zařízení. Oznámení učinil na konferenci Ignite.

„Desítky“ jsou nejrychleji rostoucí verzí Windows a milníku dosáhly zhruba tři roky od vydání. I tak softwarový gigant nemůže být s číslem příliš spokojen, protože při spouštění systému si vytkl za cíl, aby je během dvou až tří let používala miliarda uživatelů.

Tehdy strategie Microsoftu nezahrnovala pouze stolní počítače (a množství variant systému pro zařízení jako HoloLens, Surface Hub či Xbox), ale také smartphony, u nichž se předpokládalo, že k cílovému číslu přispějí zhruba 150 miliony. Předloni společnost přiznala, že telefony běžící na platformě Windows Phone se neprodávají tak, jak očekávala, a že zmíněného cíle se jí do tří let nepodaří dosáhnout. Loni svou delší dobu nerentabilní smartphonovou divizi zavřela.

V minulém roce Microsoft na své každoroční vývojářské konferenci Build oznámil, že Windows 10 má nainstalováno již půl milionu uživatelů, přičemž o půl roku později v listopadu to bylo o 100 milionů více.

I s pomalejším tempem růstu je tu však pro dosažení hranice miliardy i více uživatelů stále dost prostoru, zejména s ohledem na ukončení podpory Windows 7 plánované na začátek roku 2020 i statistické trendy. Podle analytické společnosti StatCounter činil tržní podíl Windows 10 v srpnu 48,19 %, což bylo o 9,54 procentních bodů více než podíl Windows 7. Rozdíl mezi oběma systémy se navíc s ojedinělým výkyvem na začátku léta pomalu, ale jistě už od ledna zvyšuje. Na třetím místě figurovala s velkým odstupem verze 8.1 s podílem 7,34 %.

Není bez zajímavosti, že svého času velice populární Windows XP (vyšly téměř přesně před 17 lety), používalo ještě něco přes 3 % uživatelů.

Zdroj: www.otechnice.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání…
  • Hobbies

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptte velit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do […]

Reference  |  Informace: Nejsou vytvořené žádné položky, přidejte nějaké prosím.