post-title Obchod budoucnosti otevře COOP. Samoobslužné prodejny budou v provozu 24/7

Obchod budoucnosti otevře COOP. Samoobslužné prodejny budou v provozu 24/7

Obchod budoucnosti otevře COOP. Samoobslužné prodejny budou v provozu 24/7

Obchod budoucnosti otevře COOP. Samoobslužné prodejny budou v provozu 24/7

Už v únoru se v Česku otevře „obchod budoucnosti“. Síť supermarketů COOP představí samoobslužnou prodejnu ve Strakonicích, která bude otevřená 24 hodin, 7 dní v týdnu. Zákazníci budou platit na samoobslužných pokladnách, které odemknou dveře. Nový koncept cílí především na menší a střední města.
Zákazník supermarketu musí mít bankovní identitu a speciální mobilní aplikaci, aby mohl vejít do obchodu. Dveře se otevřou pomocí platební karty, bez této dvojidentifikace se od obchodu nedostanete. V interiéru se nachází propracovaný kamerový systém, platí se u samoobslužných kas, které zároveň zákazníkovi otevřou dveře k východu.

Pracovníci v obchodě budou pouze doplňovat zboží do regálů. Mimo klasickou otevírací dobu bude v obchodě chybět pouze prodej lahůdek a uzenin. Náklady na modernizaci obchodu se točí kolem jednoho milionu korun. Konceptem a technologie převzal COOP od sesterské společnosti ve Skandinávii.

Moderní koncept obchodu vysvětluje marketingový ředitel Lukáš Němčík „S personálem zpočátku počítáme i proto, aby měli senioři možnost obrátit se na něj. Ten jim bude novinku vysvětlovat,“ dodává.

Obchodní společnost COOP si slibuje do nového konceptu obchodu snížení mzdových nákladů a zvýšení tržeb. Zaměstnanců bude méně a prodejny budou otevřené i v nočních hodinách, což ocení hlavně obyvatelé menších měst.

Maloměstské obchody mají standardní otevírací dobu, která mnohým obyvatelům, kteří jezdí za prací mimo obec, nevyhovuje. Obchody zavírají odpoledne a možnost nákupu v pozdějších hodinách nabízejí pouze večerky nebo benzínové pumpy.

V první polovině roku 2022 chce společnost COOP otevřít dvě až tři prodejny. První prodejna se otevře začátkem února v jihočeských Strakonicích, druhým obchodem bude supermarket v Českém Krumlově.

Zdroj: cho24.cz
Foto: COOP

Napsat komentář

Načítání…
  • Hobbies

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptte velit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do […]

Reference  |  Informace: Nejsou vytvořené žádné položky, přidejte nějaké prosím.