post-title Česko má otřesně složitý daňový systém

Česko má otřesně složitý daňový systém

Česko má otřesně složitý daňový systém

Česko má otřesně složitý daňový systém

Nejen, že má Česko jedno z nejkomplikovanějších stavebních řízení na světě, kdy je na tom lépe i Kongo nebo Rwanda. Nyní se ukázalo, že má i jeden z nejsložitějších daňových systémů. Vyplynulo to z Indexu daňové složitosti univerzit v Paderbornu a Mnichově se společností BDO. Česko se umístilo na 85. místě ze sta. Složitější daně má jen 15 zemí, například Vietnam, Tanzánie, Zimbabwe či Albánie.

V rámci Evropské unie (EU) zaznamenaly horší výsledek pouze Itálie, Řecko a Chorvatsko.

V EU si nejlépe vede Estonsko. Za ním následuje Lucembursko, Litva a Nizozemsko. Z celé osmadvacítky skončilo Česko na 24. místě.

Globálně se na prvních deseti místech se umístily britský ostrov Jersey, Nikaragua, Mauricius, Estonsko, Jemen, Hongkong, Lichtenštejnsko, Lucembursko a Bulharsko.

„Zajímavý je výsledek Irska, které je pro korporace mnohými považováno za daňový ráj. V Indexu daňové složitosti nicméně skončilo v evropském měřítku na šestém místě, celosvětově na osmnáctém,“ upozornila Dana Trezziová z BDO.

Výše daní nehrála roli
Výzkum nehodnotil výši daňového zatížení právnických osob, ale například daňový legislativní proces, složitost průběhu podání daňových přiznání a mnoho dalších kritérií,“ vysvětlila.

Vědci mnichovské Ludwig-Maximilians-Universität v Mnichově a univerzity v Paderbornu zkoumali složitost systému korporátních daní po celém světě. V rámci výzkumu, který probíhal dva měsíce, oslovili tisícovku respondentů.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Načítání…
  • Hobbies

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptte velit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do […]

Reference  |  Informace: Nejsou vytvořené žádné položky, přidejte nějaké prosím.